DOUĂ MINORE, DISPĂRUTE!


Apel la populație! Două minore, de 13 și 16 ani, din municipiul Drobeta Turnu-Severin, sunt căutate de oamenii legii, după ce au dispărut, seara trecută! Cele două se aflau, în plasament, la Centrul Rezidențial pentru Copilul Separat de Părinți, și s-au învoit, seara trecută, la supraveghetorul de noapte, fără a mai reveni până în prezent.
Cele două fete sunt:
VARTIC ANDREEA SOFICA, în vârstă de 13 ani, care are următoarele semnalmente: ochi căprui, aproximativ 63 de kilograme, 1,67 metri înălțime, păr șaten drept, față rotundă
DICULESCU CRISTINA GEORGIANA de 16 ani, care are următoarele semnalmente: ochi căprui, aproximativ 65 de kilograme, 1,50 metri înălțime, păr șaten lung
În urma sesizării, a fost dispusă căutarea la nivel național! Oricine poate oferi detalii cu privire la persoanele dispărute este rugat să apeleze Serviciul de Urgenţă 112 sau să contacteze cea mai apropiată unitate de poliţie!